V košíku máte:
0 ks zboží za 0 Kč s DPH - objednat
Thermo Cabel

Temperování plovoucích podlah

Topná rohož nebo kabel je při instalaci pro temperování položena bezprostředně pod podlahovou krytinou. Nepokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti,v přechodném období může však hlavní zdroj nahradit. Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na váš požadavek.

teplá podlaha

3d model temperování

Topná hliníková rohož aluMAT (1) je při instalaci pro temperování plovoucí podlahy položena suchou cestou na izolační podložku (3) - tato plní funkci kročejové a tepelné izolace. Plovoucí podlaha (2) se klade přímo na hliníkovou rohož. Výkon topení je ragulován termostatem (4). Teplotní čidlo (5)

Provedení s pevnou instalační šířkou aluMAT 2LF

Topná hliníková rohož se klade vjednotlivých pásech s pevnou šířkou 50 cm. Pásy se kladou vedle sebe až do dosažení požadované šířky pokládky. V místech, kde není v půdoryse nainstalovaná hliníková rohož je nutno plochu dorovnat vyrovnávací tkaninou. Napájecí konce se svedou paralelně do napájecí instalační krabice. V případě instalace ve vlhkém prostředí je nutné využít konektor na rohoži pro připojení ochranného vodiče.

plouvoucí podlaha

Provedení instalace

schéma zabudovaní elektrického topení v podlaze
(1) Základová deska - nosná konstrukce
(2),(4) izolace proti vlhkosti
(3) tepelná izolace 60 až 80 mm (např. tvrzený polystyren)
(5) betonová mazanina 50 až 80 mm (podle požadované nosnosti podlahy)
(6) topný prvek (rohož aluMAT)
(7) flexibilní lepidlo pro přilepení podlahové krytiny
(8) ochranná trubka s čidlem teploty
(9) podlahová krytina
(10) ochranná trubka pro čidlo teploty
(11) regulátor teploty
(12) ochranná trubka ro napájecí konce topného prvku
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: hliníkový povrch topné rohože musí být umístěn směrem nahoru.

Pro dosažení co nejlepšího pocitu "tepla od nohou" jsou v naší nabídce regulátory pro řízení provozu topných rohoží. Nabídka obsahuje regulátory pro podlahové vytápění v základním provedení OTN-1991H i komfortní regulátory s optimalizačním algoritmem OCC2-1991H, který za vás přizpůsobuje vašim požadavkům dobu zapnutí a odepnutí podlahového topení.

K sortimentu topných rohoží pro temperování plovoucích podlah